Првата песна од најновиот албум на Бијонсе  „Break My Soul“ успеа  втора недела по ред да се најде на првото место  на топ-листата на Billboard Hot 100, една недела откако песната стана нејзин осми лидер на листата. Ова значи дека вкупно ослум песни од најновиот албум на Бијонсе се на Топ Листата на Билборд. Инаку песната веќе има и нов ремикс кој излезе пред точно една недела. „Break My Soul“ во спој со легендардиот „Vogue“ на Мадона ги воодушеви фановите на поп и Р&Б музиката.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *