Леброн Џејмс стана најдобар стрелец во историјата на НБА лигата

Американскиот кошаркарски великан Леброн Џејмс го постави рекордот на Националната кошаркарска асоцијација (НБА) најдобар стрелец во историјата на НБА, со вкупно 38.388. 38 годишниот Џејмс

Прочитај повеќе »

Ози Озборн заради здравствени проблеми повеќе нема да оди на турнеја: Во својата објава ИМ СЕ ИЗВИНИ на фановите

Ози Озборн повеќе нема да настапува во живо и ги откажа сите негови претстојни настапи додека се опоравува од операција на ‘рбетот. Тој требаше да

Прочитај повеќе »

Омилено туристичко место во Италија набргу ќе стане знаменитост за која ќе се плаќа влез

Дворот и балконот на куќата на Јулија во Верона се едни од најценетите и најомилени италијански дестинации на туристите од целиот свет, но набргу, најверојатно,

Прочитај повеќе »

„Шеќерни луѓе“ на режисерката Сузана Диневски – „Сузи Кју Продукција“ добитник на уште 3 награди

Краткометражниот игран филм „Шеќерни луѓе“ во режија на Сузана Диневски е награден со уште 3 нови награди. за најдобар краткометражен филм на тема за жени,

Прочитај повеќе »

Најдобриот македонски каратист Емил Павлов, ќе настапи на престижната Премиер-лига во карате во Египет

Емил Павлов, нашиот најдобар македонски каратист и репрезентативец, денеска  напладне ќе настапи на престижната Премиер-лига во карате, која се одржува во  Каиро Египет. Во Премиер-лигата

Прочитај повеќе »