Вечерва на арената Тодор Проески во Скопје контролен меч Македонија-Финска

Вечерва на арената „Тодор Проески“ од 18 часот се среќаваат Македонија и Финска, пријателски натпревар во Скопје. Селекторот Благоја Милевски има убава шанса против Финска

Прочитај повеќе »

Тејлор Свифт ја урна веб-страницата „Тикетмастер“ невидена побарувачка за турнејата

Милиони фанови на Тејлор Свифт ја преплавија веб-страницата „Тикетмастер“барајќи места за нејзината прва турнеја по пет години предизвикувајќи периодични прекини и долги чекања на интернет,

Прочитај повеќе »

Вечерва Романија е последна надеж за нашите ракометарки од ЕП во Скопје

Македонската женска ракометна репрезентација против Романија ќе го одигра натпреварот од третото, последно коло во првата фаза од Европското првенство што се одржува во Скопје.

Прочитај повеќе »