Песната „Rockin’ Around The Christmas Tree“ која ја отпеа Бренда Ли. Ова е првпат божиќната песна да се најде на врвот на топ-листат и тоа 65 години по објавувањето на песната. Бренда оваа песна ја снимила кога имала само 13 години. Сега, на 78 години, конечно гледа како нејзината песна станува најголемиот хит во светот. Исто така, песната е меѓу трите празнични песни што стигнала до број 1 досега на оваа листа, а исто така е и најстарата песна на врвот на табелата. Претходниот рекорд го држеше добор познатата песна „All I Want for Christmas Is You“, која по 25 години за првпат беше на врвот на топ-листата во 2019 година.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *