Денес ќе има повремено зголемена облачност, а попладне во западните делови и во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Долж Повардарието ќе дува засилен северен ветер. Утре дневната температура ќе се намали за неколку степени, а потоа ќе продолжи стабилно време со студени утра и релативно топло преку денот.

Во најголем дел од земјава сончево со умерена облачност. Наместа облачноста повремено ќе се зголемува, а попладне во западните делови и во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *