Променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со повремен локален дожд и ретки грмежи. Променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со повремен локален дожд и ретки грмежи.

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Утре локални врнежи ќе има попладне и ќе бидат проследени со ретки грмежи. Во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а на планините врнежите ќе бидат од снег.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *