Времето денеска ќе биде сончево со умерена, а во јужните делови повремено со значителна облачност. Минималната температура ќе се движи во интервал од 8 до 17 степени, а максималната ќе достигне 28 степени.

Следува период на стабилно време со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *