Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне наместа облачноста ќе се зголемува и ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи.

До сабота ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Особено топло ќе биде во петок и во сабота. Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а во недела под влијание на влажен бран се очекува на повеќе места да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *