Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал од 2 до 8°C, а максималната од 17 до 24°C.

До крајот на неделава времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, освен во четврток, кога ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Дневните температури до четврток ќе опаднат за неколку степени, а потоа ќе бидат во пораст, особено во деновите од викендот.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *