Во Македонија утрово ќе биде свежо додека во текот на денот времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 15 степени, додека максималната ќе достигне 33 степени.

До четврток ќе се задржи стабилно време. Од петок во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *