Времето денеска во Македонија сончево со мала до умерена локална облачност.

Утре претежно во западните делови од земјата и во среда на југоистокот ќе има локално зголемување на облачноста и услови за појава на краткотраен дожд. Денес краткотрајно и особено во вторник вдолж Повардарието ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *