Времето денеска  ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Повремено ќе дува засилен ветер од североисточен правец.

Продолжува периодот на многу топло време, со температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени.УВ индексот ќе изнесува 8.  Во следните денови ќе има услови за појава на  нетабилност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од среда нешто пониски температури максималната ќе биде 28.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *