Вчеравечер во Мајами започнаа Литино музичката недела на Билборд која ќе трае до 30 септември.Билборд Латинска музичка недела се одржува 30 години по ред, оваа манисфестација е повеќе од музика, тоа е културна прослава која обединува генерации таленти и обожаватели.  Екскузивни настапи неделава ќе имаат Камила Кабејо, Малума, Озуна, Кристина Агилера, Енрике Иглезијаз и многу други.

Неделата на Латинска музика на Билборд 2022 годинава ќе трае до 30 септември.

Неделата на Латинска музика на Билборд ќе се совпадне и со доделувањето на Билборд латинските музички награди за 2022 година кои ќе се одржат во  четврток, 29 септември.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *