Во филмот би требало да глуми Мајкл Б. Џордан, ѕвездата на франшизата Creed, пишува Variety. I Am Legend е научно-фантастичен филм инспириран од истоимениот роман на Ричард Метисон од 1954 година. Филмот го следеше Роберт Невил (Смит), последниот преживеан човек во Њујорк, кој е имун на вирус кој го уби најголемиот дел од човештвото. Филмот го режираше Френсис Лоренс по сценарио напишано од Марк Протошевич и Акива Голдсман.

Смит, исто така, размислува за неговата кариера и борбите со кои се соочи во текот на изминатите неколку години кои влијаеја на неговата сегашна траекторија во животот.

„Морам да бидам јасен кој сум и што сакам да правам на овој свет, не можам да зависам од туѓите аплаузи за да останам фокусиран на мојата мисија“, изјави познатиот актер.

Смит исто така потврди дека моментално работи на Bad Boys 4, во кој тој и Мартин Лоренс ќе ги репризираат нивните улоги од хит комедијата од 1995 година.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *