Вил Смит ги обележа Оскарите минатата година. Тој фрли сенка врз самите Оскари кога му удри шлаканица на комичарот Крис Рок.Тој сега доби награда за неговиот најнов филм што беше одлична причина за неговото прво појавување во живо по Оскарите. Во прашање е наградата „Beacon“ на годишните награди на афроамериканските филмски критичари.„Еманципација“ беше најтешкиот филм во мојата кариера – изјави Вил за време на церемонијата во Беверли Хилс.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *