Spice Girls треба да се појави на концертот во Гластонбери планиран за следната година по повод 30-годишнината на бендот требаше да бидат главни ѕвезди на музичкиот фестивал. Викторија Бекам ги разочара девојките нема да се појави бидејќи сака да се концентрира на својот бизнис и нејзиниот моден бренд, и поради тоа нема да се приклучи на турнејата на бендот и покрај постојаните барања. Едно потсетување таа треба да учествува во документарен филм кој ќе ја раскажува приказната за подемот на бендот и ќе содржи интервјуа и досега невиден материјал од нивните лични архиви. Филмот ќе го режира Џеј Џеј Абрамс.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *