Макс Верстапен, вчера  пред своите навивачи на патеката Зандворт славеше на трката за Големата награда на Холандија и направи голем исчекор во Формула 1 шампионатот.Ферстапен инаку  ја оствари 10 победа во 15 трка сезонава и со 310 бода се наоѓа на лидерската позиција во генерален пласман и има 109 бода повеќе од Леклер и Серхио Перес. Ферстапен изјави дена  е пресреќен што победи пред домашните навивачи.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *