Филмовите се бизнис вреден повеќе милијарди долари, големите холивудски студија го знаат ова и имаат тенденција на Венеција да и ги понудат своите попредизвикувачки филмови, филмови за кои се надеваат дека ќе бидат кандидати за Оскар. Годинава, „Опенхајмер“ би можел да има сериозна конкуренција за најдобар филм, а можеби ќе има и нов фаворит за најдобра актерка. „Maestro’“ на Бредли Купер е музика за увото на критичарите. Актерот се трансформира во Леонард Бернштајн во овој биографски филм што тој го режираше, кој се фокусира на односот на композиторот со неговата сопруга. Елвис сè уште не ја напуштил зградата на сезоната на награди. „Присила“ на Софија Копола ветува многу поинаков поглед на приказната за Елвис Присли. Тоа е само дел од филмовите.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *