Македонската женска ракометна репрезентација против Романија ќе го одигра натпреварот од третото, последно коло во првата фаза од Европското првенство што се одржува во Скопје. По двата убедливи порази во соочувањата со Франција и Холандија, денешниот дуел решава која од овие две селекции ќе се пласира во следната рунда. „Романија е репрезентација која се создава. Не се на рангот на Холандија и Франција, но се големи фаворити во мечот со нас.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *