Вечерва на арената „Тодор Проески“ од 18 часот се среќаваат Македонија и Финска, пријателски натпревар во Скопје. Селекторот Благоја Милевски има убава шанса против Финска која е подобро рангирана на ФИФА листата од Македонија а се наоѓа на 57 позиција, да го тестира квалитетот на националниот тим пред ЕУРО 2024 квалификациите. Иако станува збор за пријателски натпревар, резултатот е важен. Македонија и Финска се среќаваат по петти пат, нашиот денешен противник има две победи во квалификации за светско првенство, на двете пријателски средби, нашиот национален тим запиша една победа и еден нерешен натпревар.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *