Македонската машка ракометна репрезентација ќе биде првата која ќе има настап во новата година. Ракометарите се подготвуваат за ново учество на Светското првенство.По обработениот прв дел во Маврово и кратката новогодишна пауза, македонските ракометари ги продолжуваат подготовките за Мундијалот. Дел од овие подготовки е и денешниот ревијален натпревар што ќе се одржи во СЦ Борис Трајковски односно „Мечот на деценијата“. Кој ќе биде од хуманитарен карактер. Инаку светското првенство почнува на 11 Јануари во Шведска и Посла  а Македонија првиот меч го игра на 13 против Норвешка. Одличен почеток на 2023 кога станува збор за спортот во Македонија.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *