Времето денеска во Македонија утрото студено, во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност.

Утринската температура ќе биде во интервал од -11 до -1, а дневната од 5 до 13 степени.

До четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со ниски утрински температури кои насекаде ќе бидат негативни и наместа ќе се спуштат до -10 степени.  Дневните температури ќе бидат во пораст, особено за време на викендот.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *