U2 ја споделија втората песна од нивната претстојна компилација „Songs Of Surrender“ – албум со обработени песни од целиот нивен каталог. По песната „Pride (In the Name of Love)“ сега ја објавија и „With Or Without You“.Песната првично беше објавена во март 1987 година како водечки сингл од нивниот петти албум, Беше исклучително успешна и беше на врвот на топ листите во нивната родна Ирска, САД и Канада, а се проби во Топ 5 во Холандија, Белгија, Обединетото Кралство, Финска, Нов Зеланд и Шпанија.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *