Наоми Кембел, Синди Крафорд, Линда Еванџелиста и Кристи Тарлингтон ќе се појават во документарната серија од 4 дела. 20-ти септември, а трејлерот нѝ открива што можат да очекуваат гледачите. Гледачите ќе имаат прилика да видат што се случувало надвор од модните писти, а серијата ги открива некои од предизвиците кои сите морале да ги совладаат за да дојдат до тоа каде што се денес. Трејлерот има повеќе од 2 милиони прегледи. Додека модната индустрија продолжува да се редефинира себеси и улогата на жените во неа, приказната за Наоми, Синди, Линда и Кристи останува една од најинспиративните приказни за моќта“, гласи најавата на оваа серија.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *