Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 19 степени, а максималната ќе достигне 29 степени.

Од Управата на хидрометеоролошки работи (УХМР) известуваат дека ќе продолжи периодот на претежно сончево и релативно топло време со свежи утра и со повремена умерена облачност.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *