Времето денеска ќе биде сончево и топло, при што попладне со мала до умерена локална облачност и услови за краткотраен пороен дожд и грмежи во планинските подрачја, известуваат од УХМР.

За време на викендов ќе има промена на времето, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и пад на температурата за неколку степени. Минималната температура ќе се движи во интервал од 12 до 20, а максималната од 27 до 35 степени.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *