Песната е инспирирана од моето восхитување и љубов кон луѓето во мојот животот, но и мојата склоност да бидам нељубезен кон себе. Мислам дека тоа е љубовна песна и многу сум горд на неа и се надевам дека ќе им се допадне на луѓето“.

Новиот сингл „Black Friday“ Том Одел го изведуваше на турнеата што ја имаше оваа година.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *