Една од најплатените поп пејачки на денешницата  Тејлор Свифт на доделувањето на видео музичките награди вчеравечер во Њу Џерси објави дека нејзиниот нов албум ќе биде објавен во октомври. Точниот датум е 21 Октомври со наслов Midnights.

Инаку Свифт заедно со Мајкл Џексон се единствените артисти кои имаат освоено најмногу Греми награди,  многупати досега е прогласувана и за изведувач на годината.

Поп пејачката на сионќешното доделување на МТВ наградите ја доби наградата за видео на годината.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *