Милиони фанови на Тејлор Свифт ја преплавија веб-страницата „Тикетмастер“барајќи места за нејзината прва турнеја по пет години предизвикувајќи периодични прекини и долги чекања на интернет, кои често завршуваа со разочарување.„Тикетмастер“ твитна дека имало „историски невидена побарувачка“ од милиони луѓе за турнејата на Свифт,  нејзина прва од 2018 година. Продажбата на билети за концертите на Западниот Брег беше одложена за три часа.Фановите пријавија дека чекаат во онлајн-редици до осум часа, а многумина открија дека доцнат да купат билети, кои чинат помеѓу 49 и 449 долари. Kога сме веќе кај неа ке го слушнеме хитоот кој ќе ги сруши сите рекорди во 2022.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *