Најслушаните изведувачи на популарната платформа за стриминг музика. На врвот е популарната поп ѕвезда Тејлор Свифт, која собра 26,1 милијарди слушања на платформата од 1 јануари. Свифт успеа да го симне од тронот Бед Бани, кој три години по ред доминираше како најстримуван уметник.
Песната „You’re Losing Me“, која досега можеше да се слушне само на една од верзиите на нејзиниот албум Midnights, која можеше да се купи само во САД.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *