Тејлор Свифт стана првата музичарка во историјата која ги освоила сите топ 10 места на американската листа за синглови. Таа го помина Дрејк, кој го држеше претходниот рекорд од девет топ 10 синглови во септември 2021 година. Пред него, Битлси имаа осум топ 10 синглови во 1964 година. Доминацијата на Свифт на топ листите може да се припише на нејзиниот последен албум, Midnights, кој стана најбрзо продаваното издание во 2022 година. 32-годишната девојка го зазема првото место со синглот Анти-Херо, чиј рефрен „Тоа сум јас. Чао! Јас сум проблемот, тоа сум јас“, брзо стана тренд на Тик Ток.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *