Велосипед со коцкести тркала стана вирален хит. Наместо тркала до електричен велосипед со кој можете да возите по вода – инженерите низ годините измислија цела низа чудни велосипеди, но најновиот изум е можеби најбизарниот досега. Рамките за тркалата заварувајќи метални шипки во форма на квадрат. Потоа додаваат потпорни жици, иако тие служат само поради естетика. Видеото привлече големо внимание на интернет, а истото има 5,8 милиони прегледи. Не е познато колку чинела изработката на ваков велосипед ниту дали некогаш ќе се најде во продажба.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *