По одржаната аудиција ја избра дванаесетгодишната Тамара Грујеска за претставник на Македонија на годинашниот „Јуниорски евросонг“, што ќе се одржи на 26 ноември во Ница, Франција. Своите почетоци во светот на музиката ги прави на само пет години и оттогаш постојано е активна на детските фестивали во земјава и во странство. Последното признание што го доби е „гран при“ во поп категорија на музичкиот натпревар „Сергеј Михајлов“ во Штип, со освоени 100 поени.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *