Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 14 степени, а максималната ќе достигне 30 степени.

Следува период на стабилно време со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *