Сончево, по котлините со појава на магла. Ќе биде претежно тивко, освен во југоисточните делови каде ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Под влијание на висок воздушен притисок денес и утре продолжува стабилно и тивко време со магла по котлините. Во четврток и петок ќе има зголемена облачност, наместа со умерен до засилен ветер, во четврток од северозападен, а во петок од југозападен правец.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *