Најголемата интернет ѕвезда на денешницата, 20-годишниот Русин Хасбула Магомедов,
одбил да се сретне со популарниот рапер Дрејк, бидејќи распоредот наводно му бил
презафатен.

За време на подкастот Full Send host Кајл Форгерд на прашањето каква музика слуша и
дали сака рапери, Магомедов одговорил дека не го интересира музиката.
„Но, понекогаш раперите како Дрејк, 50 Cent и Tyga ми испраќаат песни“, додал тој.
Водителот во тој момент го праша дали зборувал со Дрејк на Инстаграм, на што Хасбула
изјавил дека незнае кој е, но му испраќал пораки и го следел на социјалната мрежа.
На прашањето што му рекол Дрејк, Хасбула рекол: „Заборавив, не го прочитав“.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *