Времето денеска ќе биде сончево време со мала до умерена локална облачност. Во источните делови ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 19 степени.

Утре ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *