Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 8, а максималната ќе достигне од 12 до 19 степени.И во вторник ќе се задржи стабилно време, сончево со мала до умерена облачност. Во среда во попладневните часови повторно се очекуваат врнежи од дожд.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *