Времето претпладне ќе биде сончево и претежно тивко, а попладне со мала до умерена облачност. По котлините ќе биде магливо и постудено. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 1, а максималната ќе достигне од 6 до 13 степени.Како што соопшти УХМР,  в четврток ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северозападен ветер. В петок и в сабота ќе има повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *