Во Македонија денеска времето ќе биде сончево со мала локална облачност поголема во западните делови од земјата. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени, а максималната ќе достигне 25 степени.

Денеска и утре наутро  ќе биде свежо со услови за појава на слаба магла. Преку денот ќе биде претежно сончево.

Во среда ќе преовладува облачно проследена со слаб до умерен дожд. Потоа до крајот на работната недела температурите ќе бидат пониски за 2 до 5 степени во однос на почетокот на неделата. За време на викендот се очекуваат нови врнежи од дожд.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *