Во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла или ниска облачност, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 18 до 24 степени.

Во среда ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во западните и северните делови. Температурата од среда осетно ќе се намали. Преодно стабилизирање на времето ќе има во четврток. Нов влажен бран се очекува во петок попладне и во сабота кога ќе има врнежи од дожд проследени со локална појава на грмежи и засилен ветер од јужен и југозападен правец.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *