Времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 5, а максималната ќе достигне од 8 до 16 степени.

До сабота времето ќе биде претежно сончево на повеќе места со негативни утрински температури. Зголемена облачност ќе има од недела, а од почетокот на следната седмица се очекуваат локални врнежи од дожд.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *