Претпладне променливо облачно со сончеви периоди, а од пладневните часови облачноста ќе се намалува. Од изутрина и преку денот ќе дува умерензасилен ветер од северен правец.

Денес уште од наутро долж Повардарието и во источните делови ќе дува засилен северен ветер. До крајот на работната недела времето ќе се задржи стабилно и суво, а утринските температури постепено ќе опаѓаат. Од утре до крајот на работната недела ќе се задржи стабилно и суво време, а утринските температури постепено ќе опаѓаат.

Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 6, а максималната ќе достигне од 7 до 15 степени.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *