Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од десет до 17 степени, а максималната ќе достигне 31 степен.

Во следните денови времето ќе биде повремено нестабилно, но и понатаму со сончеви периоди и топло.

Во вторник претежно во северните делови и во среда од пладневните часови ќе има појава на краткотраен пороен дожд проследен со грмежи и краткотрајно засилен ветер понекаде со поинтензивни процеси. Утринската температура во поголемиот дел од населените места нема многу да се менува.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *