Времето денеска во Македонија во поголем дел од земјава во текот на ноќта преовладуваше ведро време со појава на магла или ниска облачност со намалена видливост. Најниска температура утрово е измерена во Берово – 4, Виница -3 степени,  -2степени  во Штип. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност која попладне ќе се намалува. Во Штип попладне и кон крајот на денот ќе дува слаб умерен ветер од северозападен правец, што ќе предизвика делумно намалување на маглата. Максималната температура ќе достигне од 8 до 16, а во местата со магла од 2 до 5 степени.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *