Времето денеска во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност од Уптравата за хидрометеоролошки работи информираат дека на места процесите ќе бидат поинтензивни со услови за појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 14, а максималната ќе достигне од 19 до 25 степени.

Во следните денови продолжува периодот на променливо облачно и топло време, во попладневните часови на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *