Сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Наутро ќе има услови за појава на магла понекаде во котлините. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец.

Во Скопје претежно сончево со мала до умерена локална облачност и тивко.

Минималната температура ќе се движи во интервал од -1 до 4°C, а максималната од 12 до 19°C.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *