Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло минималната температура ќе се движи од интервал од 9 до 18, додека максималната од од 24 до 34 степени. До петок ќе преовладува претежно стабилно и топло време. За време на викендот се очекува на места да биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневните температури од недела ќе бидат во опаѓање.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *