Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12 степени, а максималната ќе достигне 34 степени. Во следните денови ќе се задржи топло време. Од петок во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *