Времето денеска во Македонија сончево и значително потопло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура во интервал од 6 до 17, додека максималната од 21 до 31 Целзиусов степен.

Во среда попладне ќе биде нестабилно во западните делови локален пороен дожд и појава на грмежи, а во деновите кон викендот ќе има појава на пороен дожд проследен со грмежи и засилен ветер повремено и во останатите делови од земјата. слаб до умерен ветер од северен правец.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *